Kontakt    32 348 66 87      biuro@residenz.pl

Dom seniora

REZYDENCJA POŁOMIA

Rezydencja Połomia powstaje z myślą o osobach które chcą spędzić godnie i komfortowo jesień swojego życia. Dom opieki pozwala ludziom starszym zachować poczucie niezależności, jednocześnie nie martwiąc się o codzienne obowiązki, takie jak dokładne podawanie leku, utrzymanie higieny osobistej czy dostarczanie regularnych i pożywnych posiłków dostosowanych do diet.
Cała infrastruktura domu będzie pozbawiona barier architektonicznych, będzie przyjazna dla osób niepełnosprawnych ( wszystkie stopnie niepełnosprawności ) i dostosowana do potrzeb sprawowania opieki nad osobami starszymi, schorowanymi ( osób z chorobą Alzhaimera, Parkinsona itp.). Budynek wyposażony będzie w nowoczesną windę a także w system monitoringu wewnątrz i na zewnątrz który będzie zapewniał całkowite bezpieczeństwo naszych gości. Głównym naszym zadaniem będzie zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki a także zorganizowanie codziennego życia, tak aby czas spędzony u nas upływał im w miłej i rodzinnej atmosferze.

dom seniora racibórz Pokoje przeznaczone do zamieszkania będą jedno lub dwu-osobowe, dostosowane do osób niepełnosprawnych, w pełni umeblowane i wyposażone w łazienkę. Każdy z nich będzie gwarantować wysoki poziom prywatności oraz udogodnień takich jak telewizor czy dostęp do internetu a także system przywołania w sypialniach i łazienkach, dzięki czemu pomoc pielęgniarek będzie zawsze w pobliżu. Pensjonariusze będą mogli stworzyć również własną aranżację wnętrza (własne meble) tak aby czuli się jak najbardziej swobodnie. Podobnie jak w domach mieszkalnych, wejście, pokój dzienny i jadalnie będą wspólne. Chcemy aby nasi pensjonariusze czuli się u nas jak w domu i tworzyli razem jedną wielką rodzinę. Będziemy się starać zaspokoić każdą, nawet tą najmniejszą ich potrzebę, chcemy aby mieszkańcy naszego domu znaleźli w nim wszystko to czego potrzebują. Za najważniejsze uważamy gabinet lekarski, który będzie zapewniać opiekę medyczną dostosowaną do potrzeb pacjentów a także opiekę wykwalifikowanych pielęgniarek, które będą do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy. Znajdzie się również pokój do rehabilitacji i masażu, który pozwoli zachować odpowiednią sprawność ruchową a także poprawi samopoczucie pacjentów. Osoby, które będą chciały zadbać o swój wygląd zewnętrzny będą mogły skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki. Kolejnym ważnym miejscem będzie kaplica, która zaspokoi potrzeby religijne.
W domu będzie znajdować się również sklep, kawiarnia, sala telewizyjna, pokój do spędzania wolnego czasu na czytaniu książki czy grze w szachy , kawiarenka internetowa w której będą odbywać się zajęcia z obsługi Internetu i komputera a także sala w której będą organizowane koncerty, wieczorki taneczne i rożnego rodzaju przedstawienia do których będą także zapraszani starsi mieszkańcy pobliskich okolic oraz uczniowie szkół .
Wokół domu będą do dyspozycji pensjonariuszy ogródki działkowe aby każdy miłośnik ogrodnictwa mógł zająć się swoim hobby, będzie też duży park z kwiatami i choinkami gdzie mieszkańcy będą mogli spokojnie wypocząć czy pospacerować. Chcemy również stworzyć małe oczko wodne, które będzie doskonałą atrakcją dla spacerujących, a także miejsce na spotkania przy ognisku dzięki któremu mieszkańcy będą mogli spędzać ze sobą więcej czasu w miłej i wesołej atmosferze.
Wiele malowniczych zakątków, ciekawe usytuowanie domu i wiejskie czyste powietrze pozwolą w ciszy i spokoju obcować z pięknem przyrody. Okoliczne łąki, pola, lasy i rzeczka są wspaniałymi terenami do spacerów, relaksu i wypoczynku.

Osoby lubiące spędzać aktywnie czas będą mogły skorzystać z mini siłowni na świeżym powietrzu, kortu tenisowego czy mini golfa, które będą znajdować się obok domu, do dyspozycji będą również rowery oraz inny drobny sprzęt sportowy.
Do dyspozycji naszych pensjonariuszy będzie również samochód lub autobus, dostosowany również do osób niepełnosprawnych, wraz z kierowcą, który zawiezie każdego mieszkańca we wskazane miejsce. Organizowane będą również różnego rodzaju wycieczki czy wyjazdy np. na basen czy w góry .
Naszych pensjonariuszy o każdej godzinie będą mogli odwiedzać członkowie ich rodzin, gdyż dom będzie otwarty i znajdą się w nim również pokoje dla gości, a bliskie sąsiedztwo autostrady pozwoli na bezproblemowe dotarcie do nas. Na życzenie będziemy również organizowali przewóz rodzin z lotniska i na lotnisko.
W naszym ośrodku będzie możliwość zakwaterowania osób starszych tylko np. na 2-3 tygodnie, w ramach wyjazdu na urlop.